3D Yüz Tanıma Yazılımı / Geçiş Kontrol

3 farklı kullanım şekli ve sınırsız senaryo entegrasyonu bulunmaktadır.

1 - Kara liste kişi tespiti

*AVM’lerde daha önce herhangi bir suç nedeniyle işletmeye girişi yasaklanmış kişilerin giriş kapısındaki kamera sistemleri ile entegre çalışarak tespit edilmesi amacıyla kullanılır.

*Rezidans ve sitelerde daire sakinlerinin husumetli olduğu kişilerin veya uzaklaştırma kararı alınmış şahısların giriş teşebbüsü sırasında sisteme dahil kamera sistemlerinin tespit edilmesiyle güvenlik görevlilerine sesli ve ışıklı uyarı verilmesi sağlanır. Güvenlik monitöründe yasaklı kişinin yasaklanma nedeniyle ilgili açıklama ve tespit durumunda yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler de yer almaktadır.

*Otellerde daha önce herhangi bir nedenle girişi yasaklanmış veya aranan kişilerin sisteme dahil kamera sistemleri ile lobide tespit edilmesi amacıyla kullanılır.

Alarm durumunda hangi senaryonun uygulanacağı kurum tarafından belirlenebilir. ( Ör. Alarm durumunda email gönderme, SMS gönderme, herhangi bir cihazı, kapıyı veya sistemi tetikleme veya kurumun mevcut kendi yazılımlarıyla entegre olarak istenilen fonksiyonların çalıştırılması)

2 - Olay video kaydından kişi kimlik tespiti

Asayiş olaylarında veya herhangi anlaşmazlık durumlarda CCTV kamera sistemleri tarafından kayda alınan görüntüler üzerinden tespit edilen şahısların ( eğer sistemde kayıtları var ise ) video tarama fonksiyonu ile kimlik bilgilerine ulaşılması amacıyla kullanılır. Olay videosu sisteme yüklenerek tarama fonksiyonu çalıştırılır.

3 - Beyaz liste kişi tespiti ve Geçiş kontrol

*AVM’lerde sınırlı geçiş hakkı olan kapı ve turnikelerden sadece yetkili kişilerin geçmesi , bu geçişlerin kayıt altına alınması ve raporlanması amacıyla kullanılır.

*Rezidans ve sitelerde, ana güvenlik noktalarından, bina giriş kapılarından, spor kompleksi girişlerinden ve havuz girişlerinden sadece site yönetiminin izin verdiği kişilerin sisteme resimlerinin yüklenerek geçişlerini sağlamak amacıyla kullanılır.

İş merkezlerinde ve kişisel sınırlı geçiş hakkı olan kapı ve turnikelerden sadece yetkili kişilerin geçmesi bu geçişlerin kayıt altına alınması ve raporlanması amacıyla kullanılır.

Özellikleri

• Tanımlama ve eşleşme işlemi saç, sakal , bıyık, gözlük, şapka gibi değişimlerden etkilenmez
• Tanıma ve eşleşme işlemi için kişini yüzünün tamamının görünmesi gerekmez, yüzünün yarı kısmı ile de tanıma ve eşleşme işlemi yapılır.
• Yaşlandırma özelliği vardır; sisteme kişinin 10-15 yıl önceki resmi yüklenmiş olsa da güncel haliyle ilgili kameranın önünden geçmesi durumunda tanıma ve eşleşme işlemi yapılır.
• Kişilerin sisteme yüklenen resimleri 2 KB vektörel dataya çevrilerek veri tabanında saklanır
bu sayede sistemde fazla yer kaplama olmaz ve 1 sn de 1.000.000 resim arasından tarama gerçekleşebilir.
• Kişilerin resimlerinin sisteme yüklemesi için bir çok alternatif vardır; kimlik,ehliyet,pasaport,vesikalık fotoğraf veya mobil cihazlarla çekilerek yükleme yapılabilir.
• Sistem 2MP ve üzeri çözünürlükte olan onvif ve ışık hassasiyeti ilgili nokta için elverişli olan her IP kamera ile çalışabilir
• Sistem Client-Server mimarisini desteklemektedir.


Kullanım Alanları

• AVM’ler
• Rezidanslar
• Siteler
• İş Merkezleri
• Oteller